Boek een werkplek in één van de start-up hotspots van de provincie. Reserveer nu

Agropolis is part of a bigger network:

DronePort
Sector: Drone-industrie https://droneport.eu/
BioVille
Sector: Health & Care sector http://www.bioville.be/
Corda Incubator
Sector: Technologie- en servicessector http://cordaincubator.be/
C-mine crib
Sector: Creatieve en innovatieve business http://www.c-minecrib.be/
Greenville
Sector: Circulaire economie http://www.greenville.be/
Terug naar overzicht

Machinecoöperatie Agropolis Kinrooi CVBA neemt intrek op Agropolis Site

05 september 2019

MCA (Machine Coöperatie Agropolis) staat in voor de gezamenlijke aankoop, onderhoud én uitleen van landbouwmachines ten behoeven van haar 70 leden.

Zo kan de investeringsdruk per individueel landbouwbedrijf drastisch worden verminderd. Als centrale locatie voor haar werking werd gekozen voor een perceel op Agropolis, de bedrijvenzone die volledig ten dienste staat van de land- en tuinbouw.

De gemeente Kinrooi heeft een rijk agrarisch verleden. Al eeuwenlang typeert haar landbouwbedrijvigheid de gemeente als een van de meest vruchtbare gebieden in de regio. Dit rijke landbouwverleden kent ook reeds lange tijd een intense samenwerking tussen landbouwers. Deze samenwerking wordt nu verder uitgebreid door oprichting van de nieuwe coöperatie. Doelstelling is om gezamenlijk met alle leden landbouwmachines aan te kopen en te voorzien in gezamenlijk onderhoud. Deze machines kunnen vervolgens door de 70 leden van de coöperatie aan een goedkoop tarief worden gehuurd, waardoor de investeringsdruk per individueel landbouwbedrijf drastisch wordt verminderd.

Centrale loods op Agropolis site

Als uitvalsbasis voor de werking van de coöperatie werd gekozen voor Agropolis. Hier is een perceel van 1,25ha ter beschikking gesteld, de loodsen doen niet enkel dienst als opslag ruimte, ook het onderhoud van de machines vindt hier plaats. Kristof Das, manager van Agropolis: “We zijn verheugd met de komst van de machinecoöperatie naar Agropolis. Op die manier zetten we een grote stap richting ondersteuning van de lokale landbouwers, zodat de toekomst van deze sector in de gemeente wordt verankerd.”

De financiering van het nieuwe gebouw wordt gedragen door VZW Boterakker, dewelke zichzelf als doelstelling heeft gegeven om projecten te ondersteunen ten behoeve van de lokale land- en tuinbouw. Hubert Brouns, voorzitter VZW Boterakker: “Samen met ons bestuur, dat trouwens ook voor meer dan de helft bestaat uit landbouwers, hebben we de keuze gemaakt om dit project ten volle te ondersteunen. Gezien het groot aantal leden van de coöperatie, kunnen we meteen een grote impact creëren inzake de versterking van de lokale landbouwbedrijven.”

Service voor de leden

Bovenop de loods, werd ook werk gemaakt van doorgedreven service naar de leden. Mario Fiddelaars werd aangesteld als coördinator en onderhoudstechnieker van de coöperatie en is al van voor de bouwwerken in de weer om alles in goede banen te leiden. Jos Hoeken, voorzitter Machinecoöperatie Agropolis Kinrooi CVBA: “Mario is hét aanspreekpunt voor onze leden. Dankzij de nieuwe loods, samen met de coördinerende rol van Mario, zijn we overtuigd van de meerwaarde die de machinecoöperatie teweeg brengt voor haar leden.”

 Meer info 

Wil je zelf ook lid worden of ontvang je graag meer info over de werking van MCA? Neem dan contact op met mcagropolis@outlook.com.

 

 

Morgen nu laten groeien?

Ben je benieuwd naar je mogelijkheden bij Agropolis? Neem contact met ons op, en werk aan de toekomst die jij wil oogsten!
Contact
This website is developed with the support of

Wij maken gebruik van cookies of gelijkaardige technologieën (bv. pixels of sociale media plug-ins) om o.a. uw gebruikservaring op onze website zo optimaal mogelijk te maken. Daarnaast wensen wij analyserende en marketing cookies te gebruiken om uw websitebezoek persoonlijker te maken, gerichte advertenties naar u te verzenden en om ons meer inzicht te geven in uw gebruik van onze website.

Gaat u ermee akkoord dat we cookies gebruiken voor een optimale websitebeleving, opdat wij onze website kunnen verbeteren en om u te kunnen verrassen met advertenties? Bevestig dan met "OK".

Wenst u daarentegen specifieke voorkeuren in te stellen voor verschillende soorten cookies? Dat kan via onze cookie policy. Wenst u meer uitleg over ons gebruik van cookies of hoe u cookies kan verwijderen? Lees dan onze cookie policy.